صفحه اخبار

شناسایی تهدیدهای امنیت سایبری اینترنت اشیا

با رشد فناوری‌های نوین و دستگاه‌های مبتنی‌بر اینترنت اشیاء، کاربران در معرض تهدیدهای سایبری مختلفی قرار دارند. در خانه‌های هوشمند، دستگاه‌های متعددی به اینترنت متصل می‌شوند و درنتیجه، نقاط دسترسی بیشتری درمقایسه ‌با قبل در معرض حملات هکری قرار دارند.

ادامه مطلب

رایانش مرزی و اینترنت اشیاء چه تاثیری بر بازار دیتاسنتر خواهد داشت؟

اینترنت اشیا سریع‌تر از همیشه به توسعه و نفوذ در دنیای فناوری ادامه می‌دهد. شرکت‌های متعددی پیاده‌سازی تجهیزات مرتبط با این فناوری را در دستور کار خود قرار داده‌اند و حجم داده‌های تولیدشده بر اثر اتصالات جدید نیز روز‌به‌روز افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب

چرا 5G برای اینترنت اشیاء اهمیت دارد؟

شاید بتوان اینترنت اشیا را آینده اینترنت دانست و 5G نقش مهمی در رسیدن به این آینده خواهد داشت. 5G به ما اطمینان خواهد داد که در آینده‌ای با میلیاردها دستگاه متصل به اینترنت، بتوانیم ارتباط خود را حفظ کنیم.

ادامه مطلب

اینترنت اشیاء چه کمکی به کاربران و مدیران ایرانی می کند؟

اینترنت اشیاء (IoT) دانشی که سال‌هاست در ایران مطرح شده است ولی هنوز افراد زیادی نسبت به این فناوری و خدماتی که ارائه می­‌دهد آگاهی ندارند. این درحالی‌ست که اینترنت اشیاء در ایران پیشرفت‌های مناسبی داشته و اکنون از این فناوری در موارد مدیریت شهری و صنعتی استفاده می­‌شود.

ادامه مطلب

چگونه کارخانه های هوشمند خود را با اینترنت اشیاء صنعتی بسازید؟

تولید کنندگان می توانند برای بهبود کنترل کیفیت، دستیابی به راندمان عملیاتی، تجربه مشتری و موارد دیگر از اینترنت اشیاء استفاده کنند. آن ها با سرمایه گذاری در اینترنت اشیاء شاهد بازگشت سرمایه خود از طریق افزایش کیفیت محصولاتشان هستند. اما این تازه آغاز ماجراست.

ادامه مطلب